No Comments

Pewne uwarunkowania genetyczne, które są znamienne dla każdej jednostki, niezależnie od płci, czy też posiadanego wieku wpływają na tendencje zdrowotne każdego z nas. Każdy z nas ma określone predyspozycje genetyczne do zwalczania, lub do borykania się z pewnymi schorzeniami i chorobami, które powodują, że jesteśmy spokojni o to, że nie zachorujemy na dane schorzenie, lub też będziemy musieli znaleźć należyte rozwiązania na skuteczną walkę z nimi. Nie inaczej jest w kontekście uwarunkowań genetycznych na skłonności do przerzedzania się i wypadania włosów. Niektóre osoby cechują się sporą odpornością na bardzo rozpowszechnione zjawisko degeneracji włosów i związanych z nim pogarszaniem się kondycji owłosionej skóry głowy. Zdarza się i tak, że te osoby nigdy nie doświadczają przykrego momentu kiedy ich zdrowe i gęste włosy zaczynają zanikać i cofać się na głowie. Nie wszystkie osoby mają jednak tyle szczęścia, a co więcej problem choćby minimalnego łysienia dotyczy ponad 70 procent mężczyzn w przedziale wiekowym pomiędzy czterdziestym, a pięćdziesiątym rokiem życia.
Czynniki genetyczne nie są oczywiście jedynymi, które odpowiadają za posiadanie predyspozycji do postępującego łysienia. Można wyróżnić masę innych elementów, które walnie przyczyniają się do utraty owłosienia skóry głowy, lub do osłabienia i wyniszczenia naszych włosów.  Jednym z nich jest palenie papierosów, eksponowanie się na sytuacje stresogenne, lub prowadzenie niezdrowego siedzącego trybu życia, jak i również nieodpowiednie odżywianie się. Dzięki gigantycznemu postępowi w dziedzinie medycyny estetycznej udało się wygenerować i dokładnie obmyślić szereg specjalistycznych metod diagnostycznych połączonych z niesłychanie satysfakcjonującymi terapiami, których działanie jest wymierzone na usunięcie zaburzeń czynności skóry głowy i wypadania włosów.

Leczenie łysienia w sposób niezawodnie perfekcyjny stało się możliwe dzięki takim metodom diagnozującym poszczególne schorzenia owłosionej skóry głowy jak trichoskopia i trichogram. Trycholog – dermatolog po wywiadzie, który z nami przeprowadził zleca wykonanie jednej z nich, bądź też obu metod badawczych.

W przypadku trichoskopii, specjalna kamerka diagnostyczna odpowiada za kilkudziesięciokrotne powiększenie skóry głowy, co umożliwia specjaliście wychwycenie rzeczywistych przyczyn łysienia, które jest powiązane z wnikliwą analizą stanu łodygi włosa. Metoda ta jest również pospolicie wykorzystywana do zweryfikowania skuteczności leczenia pacjenta metodami bezinwazyjnymi, takimi jak specjalnie dobranymi balsamami ziołowymi, lub spersonalizowaną mieszanką witaminową. Dokładność tej techniki diagnostycznej jest zapewniona poprzez stosowanie niebywale nowoczesnego sprzętu medycznego, który znajduje się w każdym renomowanym gabinecie trychologicznym.

Leczenie wypadania włosów z wykorzystaniem trichogramu jest natomiast bardzo korzystną techniką w sytuacji, kiedy trzeba stwierdzić jakie są w naszym ciele proporcje poszczególnych faz rozwojowych włosa. To badanie daje nam odpowiedź jaki ewentualny zabieg ingerujący w skórę naszej głowy powinniśmy wybrać, tak aby skuteczność jego zastosowania była możliwie jak najbardziej zadowalająca. Trichogram z niezwykłą precyzją i dbałością o każdy, nawet najmniejszy detal wskaże nam jakie są problemy dotyczące owłosionej skóry głowy i włosów, ze szczególnym naciskiem na stan łodygi włosa, oraz kondycję mieszków włosowych.

Wielu pacjentów zadowolonych z tych technik jest dowodem na to, że ich skuteczność medyczna nie podlega jakiejkolwiek dyskusji.

Dodaj komentarz